لزوم ایجاد عایق الاستومری برای کاهش مصرف

لزوم ایجاد عایق الاستومری برای کاهش مصرف

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

لزوم ایجاد عایق الاستومری برای کاهش مصرف

لزوم ایجاد عایق الاستومری برای کاهش مصرف

استفاده از عایق الاستومری به دو هدف در نظر کارشناسان ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته است. در ابتدا اینکه عایق الاستومری بار گرمایی محیط خانه را بالاتر برده و ضریب از دست دادن انرژی و یا به قول خودشان کاهش مصرف انرژی را بالاتر ببرند.

اتلاف گرما در زمستان باعث می شود محیط خانه به خوبی و راحتی گرم نشود و متاسفانه این موضوع با پرداخت بهای سنگین به عنوان تجربه‌ای برای بشار امروز به دست آمده است. در ایران ساختمان هایی که در چند دهه گذشته ساخته شدند، قابلیت حفظ گرما را ندارند. عدم استفاده از یک عایق مناسب حرارتی در کف ساختمان ، دیوارها و سقف باعث می شود به راحتی حرارت از بدنه ساختمان خارج شود .

موضوعی که حتی با دوجداره کردن پنجره ها هم به طور کامل حل نمی‌شود و برخی از افراد می پرسند که چرا خانه ما با اینکه ساختار پنجره ها را هم تغییر داده ایم باز سرد است. عدم استفاده از عایق‌های مناسب همچون عایق الاستومری، این مسئله سردی فضای خانه را تشدید می‌کند.

بهترین عایق الاستومری برای کف و دیوار ساختمان

علاوه بر ورود سرما، در فصل تابستان ورود گرمای بیش از اندازه به داخل ساختمان هم آزار‌دهنده است. هدف دوم کارشناسان ساختمان جلوگیری از ورود حرارت به ساختمان ها است. حتما برای شما هم پیش آمده که در تابستان گرمای بیش از اندازه داخل خانه شما را کلافه کرده و حتی گاهی بگویید که هوای بیرون منزل از داخل، خنک تر است.

شما با نداشتن عایق الاستومری در ساختمان خود باعث می شوید گرمای بیرون وارد خانه شود و در خانه به دلیل محسور بودن به اصطلاح دم کند و یا گرما ماندگار شود. وقتی هوا راحت در جریان نیست ولی گرما بر محیط خانه اثر می گذارد. استفاده از انواع عایق الاستومری، بهترین راه برای جلوگیری از ورود گرما به فضای داخلی خانه است.

در همان تابستان داغ شدن زیاد دیوار های خانه باز هم پرت انرژی سرمایشی فضای خانه شما را به همراه خواهد داشت.

در نتیجه استفاده از عایق الاستومری به منظور جلوگیری از ورود هوای داغ در تابستان و خروج گرما در زمستان امری حیاتی برای خانه های نو ساز است.

عایق الاستومری

عایق الاستومری و فوم‌های الاستومری

عایق الاستومری یک عایق ایده آل برای کنترل یخ زدگی در لوله های زیر صفر است. عایق الاستومری مانع از افزایش گرما و مشکلات تراکم در آب سرد می شود و همچنین مانع از دست دادن حرارت از آب گرم می شود. عایق الاستومری مورد استفاده در عایق بندی سیستم های مختلف است.
• مقاومت بالای عایق الاستومری در برابر شرایط جوی 180+ تا 20 - درجه ( عدم جاری شدن عایق الاستومری در اثر حرارت های بالا و عدم ترک خوردن عایق الاستومری در اثر سرمای زیر صفر درجه )
• مقاومت عایق الاستومری در برابر اشعه uv خورشید
• مقاومت عایق الاستومری در برابر نزولات جوی برف و تگرگ
• چسبندگی بالای عایق الاستومری به کلیه سطوح فلزی بتن، گالوانیزه، سنگی، چوبی، آسفالت، موزائیک و غیره
• اجرا و نصب بسیار سریع و آسان عایق الاستومری
• انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر لرزش های ساختمان
• دویت دار محیط زیست و غیر سمی
• عدم جاری شدن عایق الاستومری در اثر گرما
• سادگی اجرا در ترمیم جزئی و یا کلی پشت بام های قدیمی که از عایق های رطوبتی سنتی استفاده نموده اند.
• بهداشتی بودن عایق الاستومری ، بدون آلودگی زیست محیطی، بدون بو و سبک
• مقاومت بسیار بالای عایق الاستومری در برابر ضربه های احتمالی و پارگی نسبت به سایر محصولات مشابه
• مطابق با آخرین تکنولوژی روز آمریکا و اروپا در زمینه عایق حرارتی ساختمان
• جلوگیری از پوسیده شدن سقف های شیروانی، سوله ها، مرغداری ها و کارخانجات با عایق الاستومری

مزایای عایق الاستومری رولی
عایق های حرارتی که با ناه عایق های سلول بسته (عایق الاستومری) شناخته می‌شوند، از بهترین نوع عایق هستند. عایق الاستومری رولی نسبت به نوع سلول باز از عایق مثل پشم سنگ و پشم شیشه دارای مزایایی هستند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
۱. دارا بودن هدایت حرارتی بهتر عایق الاستومری رولی
در عایق الاستومری رولی هوا دارای جنبش کمتری نسبت به نوع سلول باز عایق است. در این صورت سلول های باز جزئی از انتقال حرارت به شمار می روند که تبادل گرمایی کمتری را دارا هستند.
۲. انتشار بخار کم در عایق الاستومری رولی
جریان بخار و انتشار آن در داخل عایق الاستومری بسیار کم است، برای همین می توان هدایت حرارتی آن را برای مدت زیادی تضمین کرد. در پوشش سقفی از عایق الاستومری نیازی به رنگ محافظتی هم نیست.
۳. داشتن خصوصیات مکانیکی بیشتر و بهتر در عایق الاستومری رولی
۴. عدم رشد قارچ و باکتری در عایق الاستومری رولی
هیچ نوع باکتری و قارچی نمی تواند، در ساختار سلول های بسته عایق الاستومری رولی رشد کند.
۵. مقاومت عایق الاستومری رولی در مقابل انتشار بخار آب
مواردی که در بخش بالا به آن ها اشاره شد، تنها بخشی از مزایای عایق الاستومری رولی است.

استفاده های رایج از عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای که از نوع عایق سلول بسته است که از سال 1954 برای عایق‌کاری لوله ها به کار گرفته شده است. از آنجا که عایق الاستومری را می‌توان در نوع گسترده ای از شکل ها و ضخامت‌ها تولید کرد، از آنها می‌توان در عایق‌کاری انواع تجهیزات و لوله های ساختمانی و چیلرهای بزرگ استفاده نمود. عایق الاستومری لوله ای همه استانداردهای لازم در مورد عدم آتش گیری، عایق صدا و استاندارد کارایی را دارد و برای عایق‌کاری لوله های آب گرم و سرد، سیستم‌های داکت داخلی و خارجی ، چیلرها ، تاسیسات خورشیدی و سیستم های مکانیکی در صنعت و نیروی دریایی استفاده می‌شود. همانطور که اشاره شده یکی از کاربردهای رایج عایق الاستومری لوله ای در کشتی ها و نیروی دریایی است.

عایق حرارتی

پیشرفت‌های اخیر صنعت عایق الاستومری

در طول سالها صنعت عایق الاستومری پیشرفت زیادی داشته و باعث شده که عایق الاستومری برای کاربردهای ویژه ای مطلوب شود. این پیشرفت ها شامل موارد زیر است:

1.عایق الاستومری بدون هالوژن برای استفاده با فولاد ضد زنگ در دمای بالا (بالاتر از 250 درجه فارنهایت)
2. عایق الاستومری پایدار در دمای بالاتر از 300 درجه فارنهایت امکان تولید رنگهای مختلف از جمله سفید (که سبب می‌شود در وقت و هزینه ای که برای رنگ کردن آن در استفاده های داخلی مصرف میشد، صرفه جویی شود.)
3. تولید محصولات پوشش دار (که در هنگام استفاده عایق در محیطهای بیرونی سبب مقاومت بیشتر آنها در برابر UV و شرایط آب و هوایی میشود.)

عایق الاستومری

مزایای عایق الاستومری بر عایق های سنتی

عایق الاستومری از فوم های الاستومریک با مواد سلول بسته انعطاف پذیر نیتریل بوتادین رابر(NBR) و یا اتیلن پروپیلن دی ان مونومر رابر(EPDM) ساخته می شوند. عایق الاستومری با توجه به قابلیت های فنی بسیار خوبی که در آن مشاهده می شود، بهترین گزینه برای استفاده در سیستم های حرارتی و برودتی، تاسیسات تهویه مطبوع، صنایع سرمایشی، صنایع پتروشیمی و نفت و گاز در محدوده دمایی200+ و 105- است. علاوه بر آن عایق الاستومری می تواند برای استفاده های کاربردی دیگری در صنعت ساختمان، صنعت خودروسازی، ماشین آلات صنعتی و صنایع پتروشیمی به کار گرفته شود. به دلیل امکان نصب آسان عایق الاستومری امروزه حتی در خانه ها برای لوله ها و ژنراتورها از عایق الاستومری استفاده می شود. برخی از معایبی که در انواع عایق های سنتی مشاهده می شود، این عایق ها را از فهرست انتخاب ما برای خریداری انواع عایق حذف می کند. یکی از مهم ترین معایبی که در عایق های سنتی به صورت معمول مشاهده می شود، کارایی پایین عایق های سنتی در دماهای بالاست. برخی از انواع عایق های سنتی قابلیت کنترل دما را ندارند و امکان شعلع ور شدن در آن ها وجود دارد. این گروه از عایق های سنتی در صورت آتش سوزی گازهای سمی مضر و غبار از خود تولید نموده و گرد زدا هستند. عایق الاستومری به دلیل غیر سمی بودن، مناسب ترین گزینه برای حفظ سلامت انسان و محیط زیست محسوب می شود. علاوه بر آن انعطاف پذیر بودن عایق الاستومری به دلیل خاصیت فوم های الاستومریک در آن ها، قابلیت مقاومت در برابر فشار و ضربه ،حرارت و سرما و مهم تر از آن رطوبت و گرد و غبار، عایق الاستومری را با فاصله به عنوان انتخاب اول بسیاری از صاحبان صنایع برای تجهیز سیستم های قرار داده است.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای sibekhial.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sibekhial.ir | نقشه سایت